Český kapr.cz - home page
Český kapr » Vánoce a kapr

Nakupování vánočního kapra

Nakupování kapra je neodmyslitelně spojeno s vánočními svátky. Tradice velí kupovat kapra živého. V obchodech je však i poměrně široká nabídka výrobků z kapra, včetně vykostěného kapřího filetu, z kterých si můžete připravit výborného vánočního kapra a nákupu živé ryby se zcela vyhnout.

Textová reklama

Jednou z nejdůležitějších věcí v předvánočním shonu je i koupě kapra. Tento tradiční pokrm by neměl chybět na žádném štědrovečerním sto­le.

Nakupování živého kapra

Rozhodneme-li se přinést kapra živého (je možno koupit kapra čerstvého-chlazeného nebo zmrazeného), aby naše děti měly před Vánoci radost z plovoucí ryby ve vaně, opatříme si vhodnou tašku. Optimální je igelitová taška s logem „Český kapr“, kterou rybáři nechali vyrobit právě pro tento účel a je k dostání u každého slušnějšího prodejce ryb. Taška je prostorná a pevná (unese bez obav až 10 kg), takže máme jistotu, že nám ji kapr nepropíchne hřbetní ploutví nebo neprotrhne.

V tašce necháme dostatek vzduchu (kapr dokáže k dýchání využít i vzdušný kyslík!) a nahoře zavážeme provázkem. Po této „operaci“ můžeme kapra dát i do zavazadlového kufru auta bez obav znečištění rybím slizem (přesto však tašku raději podložte starými novinami). V mrazivém čerstvém vzduchu nám kapr v tašce vydrží i tři hodiny. Je však nutné, aby se venkovní teplota pohybovala maximálně do 10°C. Při vyšších teplotách počítejme zhruba jednu hodinu.

Samozřejmě je nejlepší živého kapra dopravit co nejrychleji domů, aby zbytečně nestrádal dlouhým pobytem v tašce.

Nabízíme Vám i postup, jak kapra správně zabít (Zpracování živého kapra), aby bylo maso kvalitní a případně co dělat, když Vám kapr lekne (Leklý kapr).

Živého kapra si domů o Vánocích nosit nemusíte

Pokud se rozhodnete nákupu živé ryby vyhnout, máte možnost požádat o usmrcení a vykuchání, přípradně i naporcování přímo na stánku s vánočními kapry. Další informace o prodejních místech s výrobky z kapra najdete v článku Kde koupit kapra.

Reklama
Recepty, videa, prodejní místa - Třeboňský kapr

Komentář

 

Ulovený kapr

Maso kapra

Smažený kapr

Reklama

Rubrika Vánoce a kapr

Kapr bez kostí

Kapra si většina lidí dopřeje na Vánoce při štědrovečerní večeři. Kvalitní maso kapra ve formě kostí zbaveného filetu je vhodným pokrmem v průběhu celého roku.

Poslední články

.::.
www.ceskykapr.cz - 2009 :: Webdesign ODEON