Český kapr.cz - home page
Český kapr » Vánoce a kapr

Vánoční kapr

K předvánočním přípravám neodmyslitelně patří obstarání vánočního kapra na štědrovečerní večeři. Nákup kapra na stánku, kterého si následně odnesete živého domů, patří k českým vánočním tradicím. Samozřejmě nejste odkázáni pouze na tento způsob nákupu, na trhu se například stále častěji objevuje čerstvé kapří maso ve formě opracovaných chlazených ryb.

Přečíst článek Vánoční kapr

Kapr jako symbol českých Vánoc

Kapr patří mezi tradiční symboly českých Vánoc. Již v předvánočním čase se setkáte s prodejem vánočních kaprů na stáncích, symbol kapra se objevuje na vánočních dekoracích a přáních. Ale ne každý možná ví, že jde o relativně novou tradici.

Přečíst článek Kapr jako symbol českých Vánoc

Stánkový prodej vánočních kaprů

Ke koloritu českých Vánoc neodmyslitelně patří venkovní stánky s prodejem vánočních kaprů. V kádích plných urostlých šupináčů si můžeme vybrat toho, který následně poputuje na náš sváteční stůl. Co vše by však měl prodejce vánoční kaprů splňovat, aby byly splněné všechny hygienické podmínky a zároveň bylo s kapry nakládáno v souladu se zákonem o ochraně zvířat před týráním?

Přečíst článek Stánkový prodej vánočních kaprů

Kapr ve vaně

K novodobým obrazům českých Vánoc patří plovoucí kapr ve vaně, ze kterého mají radost především děti. Jak však takový kapr zvládá pobyt v teple naší koupelny? Případně pokud se rozhodneme přechovat živého kapra ve vaně, jaké zásady bychom měli dodržovat, aby byl tento pobyt pro něj pokud možno co nejvíce snesitelný?

Přečíst článek Kapr ve vaně

Nakupování vánočního kapra

Nakupování kapra je neodmyslitelně spojeno s vánočními svátky. Tradice velí kupovat kapra živého. V obchodech je však i poměrně široká nabídka výrobků z kapra, včetně vykostěného kapřího filetu, z kterých si můžete připravit výborného vánočního kapra a nákupu živé ryby se zcela vyhnout.

Přečíst článek Nakupování vánočního kapra

Leklá ryba - co s ní

Jak se zachovat, když kapr nevydrží cestu od stánku domů?

Přečíst článek Leklá ryba - co s ní

Ulovený kapr

Maso kapra

Smažený kapr

Reklama

Rubrika Vánoce a kapr

Kapr bez kostí

Kapra si většina lidí dopřeje na Vánoce při štědrovečerní večeři. Kvalitní maso kapra ve formě kostí zbaveného filetu je vhodným pokrmem v průběhu celého roku.

Poslední články

.::.
www.ceskykapr.cz - 2009 :: Webdesign ODEON