Český kapr.cz - home page

Český kapr

Tradice Českého kapra je spojena s tradicí českého rybníkářství. Vánoční kapr je jednou z mnoha vánočních tradic, které přetrvaly až do dnešních dnů.

Kuchyňská úprava kapra

Obdobně jako maso ostatních ryb, se kapří maso hodí pro všechny typy tepelných úprav. K nejoblíbenějším pokrmům z kapra patří samozřejmě kapr smažený, tato úprava však není zcela ideální z hlediska zdravé výživy. Výborné pochoutky z kapra připravíte grilováním či pečením, pro přípravu dietních pokrmů se nejlépe hodí vaření a dušení.

Přečíst článek Kuchyňská úprava kapra

Kapr jako symbol českých Vánoc

Kapr patří mezi tradiční symboly českých Vánoc. Již v předvánočním čase se setkáte s prodejem vánočních kaprů na stáncích, symbol kapra se objevuje na vánočních dekoracích a přáních. Ale ne každý možná ví, že jde o relativně novou tradici.

Přečíst článek Kapr jako symbol českých Vánoc

Stánkový prodej vánočních kaprů

Ke koloritu českých Vánoc neodmyslitelně patří venkovní stánky s prodejem vánočních kaprů. V kádích plných urostlých šupináčů si můžeme vybrat toho, který následně poputuje na náš sváteční stůl. Co vše by však měl prodejce vánoční kaprů splňovat, aby byly splněné všechny hygienické podmínky a zároveň bylo s kapry nakládáno v souladu se zákonem o ochraně zvířat před týráním?

Přečíst článek Stánkový prodej vánočních kaprů

Kapr ve vaně

K novodobým obrazům českých Vánoc patří plovoucí kapr ve vaně, ze kterého mají radost především děti. Jak však takový kapr zvládá pobyt v teple naší koupelny? Případně pokud se rozhodneme přechovat živého kapra ve vaně, jaké zásady bychom měli dodržovat, aby byl tento pobyt pro něj pokud možno co nejvíce snesitelný?

Přečíst článek Kapr ve vaně

Rybaření - dovolená chaty a chalupy

Chaty pro dovolenou s rybařením nabízí cestovní agentura DDS TOUR.

Přečíst článek Rybaření - dovolená chaty a chalupy

Cyprinus Carpio - kapr obecný

Cyprinus Carpio – kapr obecný je odolná, rychle rostoucí ryba hojně využívaná k hospodářským účelům a sportovnímu rybolovu.

Přečíst článek Cyprinus Carpio - kapr obecný

Český kapr - Ochranná známka Rybářského sdružení ČR

Kapr z chovů v České republice platí za vysoce kvalitní rybu, která je žádaná nejen na domácím, ale i na zahraničním trhu. Označení Český kapr je registrovaná ochranná známka Rybářského sdružení ČR, která je zárukou vysoké kvality kaprů.

Přečíst článek Český kapr - Ochranná známka Rybářského sdružení ČR

Čerstvá chlazená ryba

Chlazená ryba opracovaná ve zpracovnách rybářských či zpracovatelských podniků, které podléhají přísným normám EU, je tou nejlepší volbou pro váš nákup.

Přečíst článek Čerstvá chlazená ryba

« Starší Novější »

Ulovený kapr

Maso kapra

Smažený kapr

Reklama

Kapr bez kostí

Kapra si většina lidí dopřeje na Vánoce při štědrovečerní večeři. Kvalitní maso kapra ve formě kostí zbaveného filetu je vhodným pokrmem v průběhu celého roku.

Poslední články

.::.
www.ceskykapr.cz - 2009 :: Webdesign ODEON